Hlavní menu

Solaris se stal absolutním championem

Vítězství Solarisu na "International des Vins de Terroir." - jde o soutěž z minulého roku, ale chceme ji opět vyzvednout, protože se jedná o originální soutěž, která má úctu k dané zemi a lokalitě a zaslouží si opětovanou pozornost.
Jde o mezinárodní soutěž terroirových vín. V této soutěži uspět je o to náročnější, že zde nejde jen o samotnou vinnou révu, sklizeň a posléze její přeměnu v lahodný mok vinařem, ale především o půdu ve které réva vyrůstá a její historii.
V terroirovém vínu je schována i orientace svahů a jejich sklon, nadmořská výška, intenzita slunečního svitu, vlhkost vzduchu, mráz či mikroorganismy žijící na rostlině a bobulích. A v neposlední řadě i samotný vinař, který dává jednotlivým rostlinám svou lásku a duši. Když se všechny tyto vlivy propojí, vznikne víno se svou specifickou chutí. A nám se podařilo víno takové osobité chuti, které si v této soutěži dokázalo získat porotu. Jsme velice pyšní, neboť obdržet taková ocenění jako je diamantová medaile pro náš Solaris 2018 z kolekce Kristovy poklady je obrovská pocta pro naše vinařství.

Ostatní vína, která na této soutěži uspěla:

Diamantové medaile
- Ryzlink vlašský výběr z bobulí 2018
- Chardonnay výběr z hroznů 2018
- Tramín červený výběr z hroznů 2018
- Chardonnay výběr z bobulí 2018
- Müller Thurgau výběr z hroznů 2018

Stříbrné medaile
- Rulandské šedé pozdní sběr 2018
- Pálava výběr z hroznů 2018
- Tramín červený výběr z hroznů 2018
- Rulandské bílé výběr z hroznů 2018
- Ryzlink Rýnský výběr z hroznů 2018

Solaris Solaris

Panenská sklizeň 2021

Přesně před třemi lety jsme udělali další velký krok a vysadili jsme zcela nový vinohrad. Taková věc není nic pro nedočkavce. Nový vinohrad obnáší 3 roky intenzivní práce a péče bez konečného výsledku. Začíná se u vyhloubení jámy, zasazení keře až po vyvádění pupene v křehký kmínek. Ale až po třech dlouhých letech dá keř první hrozny!

Jsme si vědomi toho, že tato panenská sklizeň se už nikdy nebude opakovat. Je to naše velké poprvé. Zcela živě si vybavujeme to chvění z našeho nadšení a očekávání, když jsme vinohrad zakládali. A nyní cítíme stejné chvění, když hrozny sklízíme. Nedržíme v ruce jen tak ledajaké hrozny. V každém hroznu je ukryt kus nás samotných. Toho, jak jsme připravovali půdu, jak jsme s nervozitou sledovali počasí, jak jsme chodili pravidelně keře kontrolovat.

V naší panenské sklizni je zcela určitě ukryto velké očekávání, ale především je v ní ukryto to kouzlo, které dokázalo spojit všechny naše síly a dovednosti, abychom vše dovedli do zdárného konce. Tohle jsme my.

O tom, že je víno excelentní a jedinečné, se přesvědčili i porotci v mezinárodních soutěžích. Nyní je na Vás, abyste docenili naši práci a naše vinařství Krist.

Pálava

Pro všechny milovníky vína a hlavně toho archivního!

Máme pro vás jednu raritu, která se ve vinařství objevuje opravdu výjimečně. A to skvělá archivní vína Sauvignonu a Frankovky ročníku 2013 a 2015.

Tato excelentní vína jsme se rozhodli ve vinařství archivovat a nyní je z našeho sklepa vytáhnout. Nejsou však určena pro všechny, ale jen pro opravdové gurmány a znalce, kteří dokáží ocenit kvalitu a výjimečnost archivních vín. Vraťte se s námi do minulosti a poznejte, jaká vína byla v předešlých letech. Vína obroušená časem byla oceněna na mezinárodních soutěžích a věřte, že vám řeknou mnohé i teď. Zakoupit je můžete ve své oblíbené vinotéce. Případně se poptejte u svého prodejce, určitě vám vyhoví.

klaret

Vinalies Internationales Paris

Ani letos jsme nevynechali účast na tradiční mezinárodní prestižní souteži Vinalies Internationales v Paříži. A naše moravská vína dala těm francouzským pěkně na frak. Možná to nevíte, ale pokud mluvíme o prestižních soutěžích, tak právě Vinalies Internationales v Paříži patří mezi nejlepší soutěže na světě.

Jsme si vědomi výjimečnosti této události a cítíme obrovskou poctu a zároveň hrdost, že jsme opět nedílnou součástí a odvážíme si cenné medaile. I přesto, že se porota skládala především z francouzských porotců, moravská vína si odvezla celkem 14 zlatých a 35 stříbrných medailí. Je to až neuvěřitelné, ale my jsme mezi nimi!

Naše slovácké vinařství si domů odvezlo hned 5 nádherných medailí, na které jsme neskutečně hrdí! Zlatou medaili si vysloužil náš poklad Rulandské modré rosé – výběr z bobulí 2020. Stříbrné ocenění si odvezli Rulandské šedé kabinetní 2020, Hibernal pozdní sběr 2020, Pálava výběr z bobulí 2020 a Pálava – ledové víno 2020.

Nejvíce nás těší úspěch naší Pálavy, která se řadí mezi ryze moravské odrůdy, a i přesto v tak nabité konkurenci obstála. To nám dodává elán do dalších ročníků!

Zároveň máme radost, že kvalitu našich vín ocení mezinárodní znalci a my tato vína můžeme nabízet vám – naším věrným zákazníkům. Do dalších ročníků jdeme namotivováni tím, že to, co děláme, děláme dobře.Vinalies_Internationales_Paris Vinalies_Internationales_Paris Vinalies_Internationales_Paris Vinalies_Internationales_Paris Vinalies_Internationales_Paris

Vinařství Krist opět bodovalo v Paříži, Provence a Monte-Carlu

Slovácké Vinařství Krist z Milotic letos znovu opakovaně zabodovalo na mezinárodních soutěžích Concours International des Vins de Gastronomie v Paříž i, Concours International des Vins de Terroir v Brignoles, hlavním městě Provence Verte, Guide International du Vin Rosé a Femmes et Vins du Monde v Monaku.

Concours International des Vins de Gastronomie
V sedmém ročníku soutěže pro vína v gastronomii – Concours International des Vins de Gastronomie, která se konala 30. ledna v Paříži, získala Pálava 2020 výběr z bobulí 92 bodů, čímž se stala šampionem soutěže a obdržela diamantovou medaili se speciální zmínkou „Mémorable“ a zvláštní cenu Grand Prix „Inoubliable“ restauratérů Dominique a Marcela Athimondových z Monaka, zatímco Rosé rulandské modré výběr z bobulí ročníku 2020 obdrželo v hodnocení osmé edice soutěže Guide International du Vin Rosé, která se konala v Monaku 27. února, závratných 95 bodů, titul šampiona a cenu Grand Prix, jež předal Gilles Brunner, Grand chef Émérite z Monaka.

Vinařství Krist získalo v hodnocení ve výše uvedených soutěžích ve Francii a v Monaku však i bezpočet dalších diamantových medailí, například v deváté edici terroirových vín v Brignoles Concours International des Vins de Terroir se Tramín červený kabinet2020 umístil na třetím místě se svými 91 body a získal tak diamantovou medailí označenou zmínkou „Mémorable“, zatímco vína Irsai Oliver pozdní sběr, Pálava výběr z bobulí a Hibernal pozdní sběr, Rulanské modré výběr z bobulí, všechna ročníku 2020 obdržela diamantovou medaili „Admirable“.

V Paříži v soutěži gastronomických vín zase naopak bodovalo Sylvánské zelené pozdní sběr 2020 a znovu již v Brignoles oceněný terroirový Irsai Oliver pozdní sběr 2020, tentokrát s 90 body a dále pak Rulandské modré rosé výběr z bobulí 2020, šampion růžových vín v Monaku v soutěži Guide International du Vin Rosé, kterému zde porotci nadělili 89 bodů, přičemž všem výše zmíněným vínům byly uděleny diamantové medaile se zmínkou „Admirable“. Vína Rulandské šedé kabinet 2020, Rulandské bílé pozdní sběr 2020, Sauvignon kabinet 2020, Irsai Oliver pozdní sběr 2020, Hibernal pozdní sběr 2020 byla oceněna 88 body, zatímco Zweigeltrebe rosé kabinet 2020 a Tramín červený kabinet 2020 v této soutěži získala skóre 87 a diamantové medaile bez speciální zmínky a konečně z kategorie červených vín si stříbrnou medaili z této soutěže odneslo Rulandské modré výběr z bobulí 2020.

Femmes et Vins du Monde
Nejprestižnější ze všech soutěží, které pořádá organizace Inter Concours du Monde, musí bezpochyby být Femmes et Vins du Monde (Women and Wine of the World) International Competition, která se každoročně koná v Méridien Plaza v Monte-Carlu. Jak nám již název napovídá, na této speciální mezinárodní soutěži hodnotí pouze ženy, jejichž „jury“ jsou rozděleny do pěti kategorií: Enologie (předsedkyně komise), Produkce-Distribuce-PR marketing, Formace-Informace-Media, Gastronomie-Sommelerie, Vinařská turistika a milovnice vína. 6. března letošního roku proběhl již 15. ročník této soutěže, kterého se zúčastnila vína z celého světa. Jelikož některá vína pocházejí z vinařství a châteaux těch nejzvučnějších jmen, medaile získané v této soutěži jsou obzvlášť ceněné. Šampionem soutěže se tentokrát stalo světoznámé vinařství Wernera Anselmanna z Falcka, které si za svůj Gewürztraminer Spätlese ročníku 2020 odneslo 93 bodů a diamantovou medaili „Mémorable“ spolu s Grand Prix Claude-Marie Mouriesse, Vigneronne Émerite. Vinařství Krist, které v této soutěži již několik let opakovaně boduje, se nicméně za 90 bodů udělených jejich Pálavě výběr z bobulí 2020 a diamantovou medaili „Admirable“ nemusí vůbec stydět! Další oceněná vína z Moravského Slovácka v této velmi tvrdé konkurenci jsou následující: Hibernal pozdní sběr 2020 (89 bodů), Rulandské bílé pozdní sběr 2020 (88 bodů), Sylvánské zelené pozdní sběr 2020 (88 bodů), Cabernet Cubin pozdní sběr 2020 (87 bodů), Irsai Oliver pozdní sběr 2020 (87 bodů), Alibernet pozdní sběr 2020 (84 bodů) a Neronet pozdní sběr 2020 (82 bodů).

Paříž Paříž Paříž

Ledové víno od Krista po 4 letech

Ne každý vinař má to štěstí, aby pro vás vytvořil ledové víno. Důvody jsou různé, teplá zima, malá úroda či jiné faktory.

My jsme se minulý rok rozhodli, že po dlouhých 4 letech ponecháme část produkce naší nejlepší Pálavy na lednovou sklizeň. Podmínky jsou v tomto roce vskutku ideální.

Zima nám opravdu přeje.

Abychom splnili podmínky pro sběr, hrozny se musí sbírat při teplotách -7 °C. Proč tomu tak je?

Při sklizni a zpracování hroznů se musí postupovat tak, aby před vylisováním bobulí nedošlo k jejich rozmrznutí. Díky tomu se pak vylisuje pouze čistá a velmi hustá sladká šťáva.

Sběr je plánovaný v časných ranních hodinách během tohoto víkendu, kdy nám meteorologové slibují mrazivé počasí.

Podmínky ideální pro ledové víno. My se budeme zahřívat prací a teplým čajem či svařeným vínem.

Tak nám držte palce, ať vše klapne.


klaret klaret klaret klaret

Rubínový DIAMANT

Pokud bychom mohli nějak charakterizovat ročník 2019, tak díky extrémně tropickému létu a skvělé práci vinohradníků patří tento ročník mezi nejpodařenější. Vyzrálost ovlivňuje chuť, plnost a vůni vína, která se může směle rovnat vínům z jižních zemí. Odrůdy jako Alibernet, Neronet, Cabernet Cubin a Roesler dokázaly vyzrát do "výběru z hroznů."
To u těchto odrůd v našich podmínkách nebývá tak časté a můžeme mluvit o vinohradnické raritě.

To, že ročník je opravdu výtečný, dokazuje náš polosuchý Neronet. Ten získal diamantovou medaili ze soutěže (Concours International des Vins de Terroir). Ale čeho si nejvíce považujeme, tak stříbrné medaile z Paříže (Vinalies Internationales). Jedná se o excelentní výsledek, kterého z České republiky s červeným vínem dlouho nikdo nedosáhl.
Neronet je navždy zapsán do knihy "1000 Vins du Monde" a tím se stává velmi vyhledávaným artiklem. My ho můžeme jen doporučit.

Z ročníku 2019 pro vás taktéž vybíráme opravdu zajímavou, a ne příliš známou, odrůdu ROESLER, která pochází z Rakouska ze šlechtitelské stanice v Klosteneuburgu.
Vznikla křížením Zweigeltrebe, Seyve Villard a Frankovky. Díky skvělým podmínkám se nám podařilo vypěstovat unikum, které má takovou chuťovou plnost, že jsme nelenili a zkusili ho přihlásit do soutěže Vinum Juvenale. Přestože jsme toto víno tvořili poprvé, zlatá medaile nás přesvědčila, že tento pokus a odvedená práce stála za to.

Ochutnejte červená vína ročníku 2019 a budete mile překvapeni.

Rubínový DIAMANT Rubínový DIAMANT Rubínový DIAMANT

Vína ročníku 2019

Na tento den jsem se velice těšil. Konečně Vám mohu představit vína ročníku 2019, která jsou již v tuto chvíli nalahvována a rozvezena do všech dobrých vinoték v republice.

U vína platí jedno pravidlo - každý ročník je jiný a to doslova. Často se stává, že je jedna odrůda v daném ročníku něčím vyjímečná. Co ovlivňuje onu vyjímečnost?
Půda, počasí, kombinace zpracování a školení. To vše způsobí, že víno dané odrůdy může být excelentní.

My na trh uvádíme jen ta nejlepší vína, která dosáhnou té nejvyšší kvality. A abychom si byli jistí, že tomu tak skutečně je, přihlašujeme je do soutěží.
Díky tomu se tak můžeme pochlubit prestižními oceněními z celého světa.

Těšit se můžete na svěží bílá vína s lehkou kyselinou, či výrazná červená s kořeněnou chutí na konci.


vína 2019 vína 2019 vína 2019

Solaris se stal absolutním championem

Vítězství Solarisu na "International des Vins de Terroir." - jde o soutěž z minulého roku, ale chceme ji opět vyzvednout, protože se jedná o originální soutěž, která má úctu k dané zemi a lokalitě a zaslouží si opětovanou pozornost.
Jde o mezinárodní soutěž terroirových vín. V této soutěži uspět je o to náročnější, že zde nejde jen o samotnou vinnou révu, sklizeň a posléze její přeměnu v lahodný mok vinařem, ale především o půdu ve které réva vyrůstá a její historii.
V terroirovém vínu je schována i orientace svahů a jejich sklon, nadmořská výška, intenzita slunečního svitu, vlhkost vzduchu, mráz či mikroorganismy žijící na rostlině a bobulích. A v neposlední řadě i samotný vinař, který dává jednotlivým rostlinám svou lásku a duši. Když se všechny tyto vlivy propojí, vznikne víno se svou specifickou chutí. A nám se podařilo víno takové osobité chuti, které si v této soutěži dokázalo získat porotu. Jsme velice pyšní, neboť obdržet taková ocenění jako je diamantová medaile pro náš Solaris 2018 z kolekce Kristovy poklady je obrovská pocta pro naše vinařství.

Ostatní vína, která na této soutěži uspěla:

Diamantové medaile
- Ryzlink vlašský výběr z bobulí 2018
- Chardonnay výběr z hroznů 2018
- Tramín červený výběr z hroznů 2018
- Chardonnay výběr z bobulí 2018
- Müller Thurgau výběr z hroznů 2018

Stříbrné medaile
- Rulandské šedé pozdní sběr 2018
- Pálava výběr z hroznů 2018
- Tramín červený výběr z hroznů 2018
- Rulandské bílé výběr z hroznů 2018
- Ryzlink Rýnský výběr z hroznů 2018

Solaris Solaris

9 hrdinů z Paříže

Již tradičně se naše vinařství účastní prestižní zahraniční soutěže Vinalies Internationales, konající se každoročně v Paříži.
Je to mezinárodní soutěž vín, kde žádná medaile není zadarmo a každý vzorek je podroben velmi důsledné degustaci a senzorickému rozboru. Tento jubilejní 25. ročník nebyl výjimkou.


Při vyhlašování soutěže nás provázelo velké napětí. Chtěli jsme obhájit medaile z minulého ročníku.
Výsledek nás přímo ohromil. Naše vína získala 9 medailí - 6 zlatých a 3 stříbrné! Žádnému vinaři ze zahraničí či z Česka se po dobu 25 let trvání soutěže nepodařilo získat 9 medailí z jednoho ročníku.

Opravdu je tomu tak, vína Krist rostou každým rokem na kvalitě a překonávat sám sebe bude v dalších letech těžké, ale máme rádi výzvy a na dalším, 26. ročníku této soutěž se pokusíme o nemožné. Zopakovat podobný úspěch jako tento rok.

Nejlepší vína soutěže budou publikována v publikaci 1000 Vins du Monde. Ta je často označována za vinařský ekvivalent známého michelinského průvodce světem gastronomie.


Zlatá medaile
- Tramín červený, výběr z hroznů
- Tramín červený, výběr z bobulí
- Solaris, pozdní sběr
- Rulandské šedé, výběr z hroznů
- Rulandské bíle, výběr z hroznů
- Rulandské modré klaret, výběr z hroznů

Stříbrná medaile
- Sauvignon, výběr z hroznů
- Pálava, výběr z hroznů
- Cabernet cubin, pozdní sběr

9 hrdinů

Zcela výjimečná kolekce Champions

Ne vždy se nám podaří mít tři absolutní šampiony v jednom roce. Neronet, Cabernet Sauvignon rosé a Solaris jsou vína natolik výjimečná, že jsme se rozhodli z nich vytvořit dárkovou kolekci s názvem Champions. Tuto naprosto ojedinělou kolekci můžete již žádat ve svých vinotékách. Věřím, že udělá radost nejen Vám, ale i Vašim blízkým, které můžete touto kolekcí obdarovat.

Váš Tomáš Krist

kolekce_Champions kolekce_Champions

Vinařství Krist ohromuje svět netradičními odrůdami vín.

Rádi vyhledáváme netradiční odrůdy, abychom odhalili nová vína a jejich chutě. A jelikož rádi své klienty něčím neustále překvapujeme, sáhli jsme po odrůdě Solaris, která byla vyšlechtěna v Německu křížením odrůd Ryzlinku rýnského, Rulandského šedého a Muškátu Ottonel. Nikdo nám nevěřil, že by tato odrůda mohla uspět a sklidit nějaký úspěch. Ale my dali na vlastní pocity a vlastní chuťové pohárky a ty nás nezklamaly.

Po celou dobu jsme vínu věnovali velkou pozornost a péči. Čím déle víno zrálo, tím nás stále více překvapovalo. Když jsme řešili na kterou soutěž přihlásíme toto unikátní víno, volba byla jasná, musí to být francouzská soutěž. Francouzi se stále řadí mezi špičku ve výrobě vín a kdo jiný je může lépe posoudit než oni. Soutěž nese název Concours International des Vins de Terroir™, tato soutěž je mezinárodní a účastní se jí přední vinaři z celého světa. Soutěž se liší od ostatních tím, že si zakládá na vínech, kde se odráží terroir, tedy region odkud hrozny pochází a především specifické přírodní podmínky, unikátní půdní složení a deklarovaný původ hroznů. Bodové hodnocení je obdobné našemu, 100 bodů je nejvyšší známka.

A teď to přijde, náš Solaris získal 91 bodů, čímž se řadí mezi absolutní vítěze celé soutěž. Jako jediný Čech získal diamantové ocenění za nejlepší víno celé soutěže. Naše vinařství se již řadí mezi světovou špičku, o naše vína začínají projevovat zájem i zahraniční klienti, kteří byli doposud zvyklí na francouzská či italská vína. Ale náš hlavní primární cíl je dělat vína pro Vás, pro naše stálé klienty, kterých si nesmírně vážíme a děkujeme, že jsou s námi.

Solaris Solaris Solaris

Víno KLARET

Dovolte, abychom Vám představili málo známý typ vína. Jedná se o víno KLARET, které vzniká lisováním celých modrých hroznů. Víno má lehce narůžovělou barvu a mnozí si jej mohu plést s bílým vínem. Odrůda pro vznik našeho KLARETU je Rulandské modré, které zrálo na našich nově nabytých vinicích ve viniční trati Šidleny. Vinici jsme zakoupili od majitele, který vinohrad více jak 2 roky neudržoval. Od vinice jsme moc neočekávali, a o to více nás překvapila kvalitou a vůní hroznů. Rozhodli jsme se, že z vína vytvoříme KLARET, který jsme v naší nabídce měli jen jedinkrát, a to v roce 2012. A jak je o nás známo, před tím, než vína uvedeme na trh, přihlásíme je do soutěže, abychom se přesvědčili o jejich kvalitě. Náš KLARET nebyl výjimkou, přihlásili jsme ho na nejlepší soutěž světa Vinalies Internationales Paris. Byl to risk, který se vyplatil. Je to k nevíře, ale obdrželi jsme zlatou medaili.

Víno se tak zařadilo mezi 1000 nejlepších vín na světě pro rok 2018. Toto víno nyní rozvážíme po celé republice do všech vinoték. Pokud víno nedokážete sehnat, napište nám na náš e-mail a my se Vám pokusíme vyhovět.

klaret klaret klaret klaret

Diamantová soutěž

Každé víno, které tvoříme, vždy prověřujeme, degustujeme a rozhodujeme o jeho dalším "životě". Ta nejlepší posíláme do soutěží, abychom prověřili jejich kvalitu a měli srovnání se světem. Nyní došlo na naše růžové z roku 2018. Toto víno jsme přihlásili do soutěže International Rosé Wine Guide, která je zcela výjimečná. Soutěž je považována za jedinečnou komunitu, kde se kombinují vína s jídlem a originálním adjustážním přístupem. V porotě, která hodnotí růžová vína, jsou profesionální sommeliéři, šéfkuchaři, umělci, gastronomové, ale i milovníci vín. Ti na jednom místě vychutnávají růžová vína z různých částí světa a regionů. Vína se kombinují a párují s různými pokrmy. Tím vzniká jedinečná atmosféra a kombinace chutí. Jde o originální a světově uznávanou soutěž, která se konala 9. března 2019 v Monaku. Do soutěže jsme přihlásili Cabernet Sauvignon Rosé pozdní sběr 2018. Cabernet Sauvignon je naše oblíbená odrůda a v tuto chvíli si jí ceníme o to víc, neboť nám na této unikátní soutěži získala první místo a DIAMANTOVÉ ocenění za nejlepší víno celé soutěže. Toto prvenství nás obrovsky potěšilo a abyste ho mohli ochutnat i vy, je v tuto chvíli rozváženo do vinoték po celé České republice.

Doufáme, že i vy ho oceníte. Dobrou chuť a na zdraví!

diamant

Výsledky soutěže nám vyrazily dech

Tento rok jsou v oblibě růžová vína, která dávají osvěžení v letních dnech. V minulých letech byla tato vína hodně opomíjená, ale to se rychle mění a zákazníci je začínají opět vyhledávat. Naše vinařství má bohaté zkušenosti s jejich výrobou a proto jsme se rozhodli poprvé přihlásit naše "růžovky" do zahraniční soutěže Guide International du Vin Rosé 2018 v Monaku. Chtěli jsme zjistit a srovnat naše vína s konkurencí a se světem. O to víc nás překvapily výsledky, které nám přímo vyrazily dech.

Naše růžová vína mají ta největší ocenění
3x DIAMANT ADMIRABLE za vína MERLOT ROSÉ pozdní sběr, 2016; CABERNET SAUVIGNON ROSÉ výběr z hroznů, 2015 a světe div se, jsou tam i naše BUBLINY CABERNET SAUVIGNON ROSÉ.

Dále 3 stříbrné ocenění
3x ARGENT REMARQUABLE za vína ZWEIGELTREBE ROSÉ, pozdní sběr, 2016; RULANDSKÉ MODRÉ ROSÉ pozdní sběr, 2016; ZWEIGELTREBE ROSÉ kabinet, 2016

Naše radost se nedá ani popsat. Všem vřele doporučuji naše růžové diamanty vyzkoušet.
Pouze vy je dokážete ocenit nejvíce. Děkuji Tomáš Krist.


ruzove_monako

Další skvělý výsledek v prestižní mezinárodní soutěži Vinalies Internationales Paris 2018

Do soutěže Vinalies Internationales Paris 2018 bylo přihlášeno přes 3500 vín z 38 zemí světa. V tak obrovské konkurenci porotu zaujala i naše vína a ocenili naše vinařství 3 stříbrnými medailemi. Soutěže se účastníme již od roku 2008 a vždy jsme byli úspěšní. To svědčí o výborné kvalitě našich vín, naší práce a neústupnosti z našich nároků na vysokou kvalitu každého vína. Ani nevíme, k čemu přirovnat ten skvělý úspěch, i když tato radost má lehký nádech zklamání. Ve skrytu duše jsme doufali, že by mohla cinknout i ta vysněná 10 zlatá medaile. Nevadí, o to víc se budeme snažit, abychom uspěli v dalším roce. A třeba se podaří nakonec i ta zlatá.

Vína která uspěla:
Rulandské Šedé 2017 - pozdní sběr
Ryzlink Rýnský 2017 - pozdní sběr
Veltlínské Červené Rané 2017 - pozdní sběr


Paris 2018

Limitovaná edice vín Jesus

V naší limitované edici vín Jesus, jsou jen ty nejlepší hrozny, které se nám na vinicích zrodily. Dovolte mi představit náš unikát SYLVÁNSKÉ ZELENÉ 2017, pozdní sběr, které naši skvostnou sbírku Jesus obohatí. Pochází z vinice, kde první panenské víno v roce 2005 bylo zařazeno do národního Salonu vín České republiky a stalo se nejprodávanějším vínem.

V našem vinařství tuto vinici považujeme za klenot, který vyžaduje maximální péči, aby vydal jedinečné hrozny nezaměnitelné chuti a kvality. Nenechte si tedy ujít víno, které je zde na Moravě velmi vzácné a je téměř raritou. Nyní se lahvuje a již brzy se s ním můžete setkat ve Vašich blízkých vinotékách.

  Suché
  Oblast-Morava
  Podoblast-Slovácká
  Obec - Milotice
  Trať- Šidleny
  Alkohol-12,5%
  Čárový kód:859407139213
  Č.Š.:22/17
  Č.J.: 3M1-18/7

Těším se na Vaše reakce, Tomáš Krist.

Jesus

Věřím v to, že každý z nás je osobností a dělá co ho naplňuje.

Věřím, že to co dělám já mě nejen naplňuje, ale má i smysl.

Proto jsem pro vás připravil limitovanou edici vína Jesus, na kterou jsem já sám čekal několik let a věřil, že přijde.

Vybral jsem nejslunnější místa z mých vinic, ty nejlepší hrozny z mých dvou nejoblíbenějších odrůd a na celou výrobu pečlivě dohlížel.

Dolaďoval jsem každý detail, tak jako sochař do detailu otesává sochu. Výsledkem je víno s nejjemnějšími tóny ovocných plodů, jemnou kyselinkou, která se přelévá do sladkých tónů a jemné kořenité chuti.

Věřím, že víra nás provází celý život v jakékoliv podobě, proto věřím, že jsem vytvořil víno s osobitou chutí, která vás zcela pohltí.

Věřím, že ho oceníte a vychutnáte stejně tak dobře jako já.

Váš Tomáš Krist


Úspěch na mezinárodní soutěži terroirových vín

A je tu opět další soutěž a tentokrát skutečně výjimečná. Jde o mezinárodní soutěž terroirových vín Concours International des Vins de Terroir. V této soutěži uspět je o to náročnější, že zde nejde jen o samotnou vinnou révu, sklizeň a posléze její přeměnu v lahodný mok vinařem, ale především o půdu ve které réva vyrůstá, její historii, propustnost a mnohem více. V terroirovém vínu je schována i orientace svahů a jejich sklon, nadmořská výška, intenzita slunečního svitu, vlhkost vzduchu, mráz či mikroorganismy žijící na rostlině a bobulích. A v neposlední řadě i samotný vinař, který dává jednotlivým rostlinám svou lásku a duši. Když se všechny tyto vlivy propojí, vznikne víno se svou specifickou chutí. A nám se podařilo víno takové osobité chuti, které si v této soutěži dokázalo získat porotu. Jsme velice pyšní, neboť obdržet taková ocenění jako je diamantová a stříbrná medaile, diplom za nejlepšího výrobce a vítěze kategorie je skutečně úctyhodné.

Bývalá první dáma Livia Klausová v našem vinařství

Naše vinařství bylo poctěno vzácnou návštěvou, Livií Klausovou, bývalou první dámou a v současné době velvyslankyní ČR na Slovensku, která nám osobně předala cenu velvyslance ČR z mezinárodní soutěže MUN-DUS Dunajská Streda za Muškát Moravský kabinetní ročník 2014. Tato noblesní dáma je proslulá svým kladným vztahem k vínu, nejraději má suché bílé, a je známo, že velmi často do některých vinařství ráda zavítá osobně. Buď aby je jakýmkoliv způsobem podpořila nebo jim osobně předala cenu ze soutěže. Pro vinařství Krist je to nejen pocta, ale i nezapomenutelný zážitek.

lk_01

lk_02

lk_03

lk_04

Ženy rozhodly o nejlepších vínech světa.

Rok 2017 je pro mne ve znamení opravdového štěstí, bude to asi tou sedmičkou v letopočtu. Od začátku roku sbírá naše vinařství prestižní ocenění jak z domácích, tak i světových výstav a dalším úspěchem jsou čtyři diamantové a pět stříbrných medailí z největší mezinárodní soutěže vín Femmes et Vins du Monde 2017, která se konala pod záštitou prince Alberta II. v Monaku. Jsme pyšní, neboť ze srdce noblesy a luxusu z monackého knížectví jsme k nám do Milotic přivezli ceny nejvyšší. A že to není nic jednoduchého vypovídá výjimečnost této soutěže. Porota se totiž skládá převážně z něžného ženského pohlaví, jenž svými vytříbenými smysly a jazykem vyhodnocují ty nejlepší vína z celého světa.

zeny_rozhodly

Vinalies v Paříži

Naše vinařství zaznamenalo obrovský úspěch na prestižní světové soutěži Vinalies v Paříži. Jen málo vinařství si drží takovou šňůru vítězství jako my. V této soutěži každým rokem roste konkurence, neboť se jí zúčastňují stále více tuzemská i zahraniční vinařství. V soutěži bylo hodnoceno 3540 vín ze 45 zemí a nám se v této obrovské konkurenci podařilo opět zopakovat úspěch z minulých ročníků. Získali jsme zlatou medaili za ledové víno Ryzlink rýnský 2016. Ale nezůstali jsme jen u jednoho ocenění a rovnou z Francie přivážíme i tři stříbrné medaile a to za vína Ryzlink rýnský 2016 - výběr z hroznů, Hibernal 2016 - výběr z hroznů, Tramín červený 2016 - výběr z hroznů. Naše vína budou zařazena do publikace 1000 Vins du Monde (1000 nejlepších vín světa). Tato publikace má ve vinařství obdobnou hodnost, jako michelinský průvodce v gastronomii. Soutěž je pro nás také obrovské srovnání se světem, kde naše moravská vína mají své neopomenutelné místo, a věříme, že tomu tak bude i v budoucnu.

VINUM JUVENALE 2016

Který z nás, milovníků vín, by neznal největší soutěž VINUM JUVENALE 2016, která je pořádána každým rokem. Této soutěže, stejně tak jako v předešlých letech, se zúčastnilo i Vinařství Krist, které si skoro na jisto šlo opět pro další medaile do své sbírky. A není se čemu divit. Jejich dobrá a kvalitní vína nasvědčují tomu, že si s velkou zásluhou za jejich píli a lásku k vínu, zaslouží stejně tak, jako v předešlých letech, i letos ne jednu, ale hned několik medailí. Proto si z této letošní soutěže majitel vinařství Tomáš Krist s pýchou odnáší 3x zlatou a 6x stříbrnou medaili a 2x vítěze kategorie a Cenu Hejtmana JM kraje za nejlépe hodnocenou kolekci vín. Tento úspěch už asi skutečně vypovídá o jejich kvalitním a chutném vínu, nemyslíte?Naše úspěchy stále pokračují

Získali jsme prestižní světové uznaní v mezinárodní soutěži Chardonnay du Monde.

O nejlepší světové Chardonnay soutěžilo 782 světových vzorků vína. V této obrovské světové konkurenci jsme získali STŘÍBRNOU MEDAILI za Chardonnay výběr z hroznů, 2013

Obrovský úspěch, že naše malé vinařství dokáže konkurovat světovým vinařstvím z celé země.

dargent_silver

Vinalies Internationales 2016 - Šampion kategorie růžových vín Zlatá medaile - Rulandské modré výběr z bobulí - 2015 - Rosé

Hodnocení vín dvaadvacátého ročníku francouzské soutěže Vinalies Internationales 2016 pořádané pod záštitou OIV probíhalo letos v Paříži od 26. února do 1. března.

Mezinárodní porota udělila vinařům z jednatřiceti zemí celkem 1.032 medailí, z toho 253 Zlaté a 779 Stříbrných.

Ocenění čeští producenti
S pětapadesáti medailemi byli mimořádně úspěšní slovenští producenti, kteří tím mezi hodnocenými zeměmi získali čtvrtou příčku za Francií, Portugalskem a Španělskem.

osmou a devátou příčku se podělili čeští vinaři s řeckými, když předstihli i producenty z Kanady a Maďarska. Do Česka si medaile přivážejí producenti Vinařství Krist. a další...

paris_16 paris_16

Mezinárodní soutěže VINUM JUVENALE

Výlet do Brna na Vinum Juvenale byl opravdu plodný. Přivezli jsme si dvě zlaté a pět stříbrných medailí

O soutěži: Ve dnech 22. a 23. 2. 2016 ohodnotilo 135 odborníků 811 vzorků vín pro mezinárodní soutěž VINUM JUVENALE. Všechna vína jsou ročníku výroby 2015 a ukazuje se, že tento ročník je opravdu skvělý. Vinum Juvenale je největší vinařskou soutěží u nás, která testuje mladá vína.

juvenale_16 juvenale_16 juvenale_16

FENOMENÁLNÍ úspěch našich vín v MONACU 2016 pod záštitou prince Alberta II

Soutěž Femmes et Vins du Monde (Women and Wines of the World) se v monackém knížectví konala letos již podesáté.

Letos potřetí v Monte Carlu soutěžilo také Vinařství Krist z Milotic, které zde získalo hned 10x diamantovou medaili.

Nejlépe hodnocené víno bylo "TRAMÍN ČERVENÝ VÝBĚR Z BOBULI" které bylo se svými 89,8 body, třetí nejvýše bodované víno z celé soutěže.

Do Milotic rovněž putovaly 4 stříbrné medaile.

Děkujeme mezinárodní porotě, která se sjela z tak exotických lokalit jako jsou např. Čína, Maroko, Ukrajina či Burkina Faso.

monaco_16

Udělování cen Trebbia 2016 kde se pilo víno od Krista.

Jsme nadšeni, že naše vinařství mohlo být u tak významné akce jako je nadační fond Trebbia 2016 konající se na Pražském hradě a že si při této příležitosti mohla naše vína po celý večer užívat obrovská plejáda umělců, herců a významných osobností z celého světa. Máte-li zájem, můžete se na chvíli stát součástí tohoto večera a podívat se na pár zachycených momentek.

trebbia_16 trebbia_16 trebbia_16 trebbia_16 trebbia_16

1000 Vins du Monde (1000 vín světa)

Podobně jako gurmáni listují michelinským průvodcem, mají i milovníci vína svou věhlasnou publikaci, prestižního průvodce těmi nejlepšími víny světa s názvem 1000 Vins du Monde 2016 (1000 vín světa), kde lze každoročně nalézt i naše vinařství.
To dokazuje, že naše vína patří mezi světovou elitu.

OCENĚNÁ VÍNA:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rulandské šedé
kabinetní víno - 2014 - stříbrná medaile - č.š. 1408
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rulandské šedé
kabinetní víno - 2014 - stříbrná medaile - č.š. 1409
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rulandské bílé
pozdní sběr - 2014- stříbrná medaile

Mezi 1000 nejlepších vín světa se dostalo 30 moravských vín »

Vins_du_Monde

Naše víno budou pít i v Indii.

Před koncem loňského nás navštívil pan Vikram Sethi z Indie. Prohlédl si vinařství, ochutnal víno, které ho velmi zaujalo a stal se naším novým odběratelem. Takže naše víno teď budou pít i v Indii.

krist krist

Naše Pálava v Maranellu.

Je nám obrovskou ctí, že naše vína pijí i v legendárním týmu Scuderia Ferrari Formula 1, jenž patří mezi
závodní špičku.

krist

Krásná a rychlá auta se snoubí s naší Pálavou. Budiž si naši přátelé z Maranella dopřávají sladkosti našeho
vína, tak jako vítězství v GP F1.

Přejeme celému týmu Scuderia Ferrari Formula 1 ať se jim v nadcházejících sezonách daří a zachovají
přízeň našemu vínu z Milotic.

krist

Bezprecedentní úspěch moravských vín na prestižní soutěži v Monte-Carlu

krist Osmnáct medailí, z toho pět diamantových (které jsou na úrovni velké zlaté) z celkového počtu 20 vzorků, které do osmého ročníku mezinárodní soutěže vín Femmes et Vins du Monde (Women and Wine of the World) pořádané v monackém knížectví poslali vinaři z České republiky – to zde ještě nebylo!

Jak název této prestižní soutěže napovídá, degustují zde pouze ženy, které každoročně přiletí do Monte-Carla ze všech koutů světa.

Z oficiálních výsledků letošního ročníku soutěže, která se konala dne 15. března 2014 v konferenčním zázemí hotelu Novotel, Boulevard Princesse Charlotte, Monte-Carlo, se naši vinaři mohou jen radovat. Podle nových regulí, které letos přišly v platnost na základě nařízení organizace Repression des Fraudes, mohou být uděleny medaile následujících barev:
diamantová – od 85 bodů výše
krist stříbrná – od 80 do 84,9 bodů
bronzová – od 75 do 79,9 bodů

Pouze devět vín obdrželo diamantové medaile Nova de Diamant. Zatímco jedna z nich putovala do Francie (Sancerre Joseph Mellot), druhá do Německa (Weingut Anselmann), třetí do Rumunska (Domeniul Coroanei Segarcea) a osmá do Itálie (Giordano Vini), vinařství Tomáše Krista z Milotic jich získalo celkem pět v tomto pořadí (všechna jsou z ročníku 2013).
4. Rulandské šedé kabinet,
5. Sylvánské zelené pozdní sběr,
6. Hibernal pozdní sběr,
7. Sauvignon pozdní sběr a
9. Chardonnay výběr z hroznů.

Další ocenění:
Ryzlink rýnský pozdní sběr 2013, Vinařství Tomáš Krist – stříbrná medaile
Pálava výběr z hroznů 2013, Vinařství Tomáš Krist – stříbrná medaile
Müller-Thurgau kabinet 2013, Vinařství Tomáš Krist – stříbrná medaile
Pálava výběr z hroznů 2013, Vinařství Tomáš Krist – stříbrná medaile
Rulandské šedé pozdní sběr 2013, Vinařství Tomáš Krist – bronzová medaile
Veltlínské zelené kabinet 2013, Vinařství Tomáš Krist – bronzová medaile
Rulandské modré rosé kabinet, Vinařství Tomáš Krist – bronzová medaile

Naši vinaři přivážejí z Paříže 26 medailí

krist Moravští a čeští vinaři se v minulém týdnu zúčastnili jubilejního 20. ročníku jedné z nejprestižnějších světových soutěží Vinalies Internationales. Letos si z Paříže odváží celkem 26 medailí, z nichž je 10 zlatých a 16 stříbrných. Prezentaci našich vín zajistilo za finanční podpory Vinařského fondu Národní vinařské centrum.

„Vinalies Internationales je každoročně první vlaštovkou na poli mezinárodních vinařských soutěží a je vzhledem k bodovým limitům jednou z nejnáročnějších.Splnění bodových limitů 82-84 body pro stříbro a nad 85 bodů pro zlato by se mohlo na první pohled zdát snadné – opak je ale pravdou. Pěti až sedmičlenné komise se každým vínem zabývají alespoň 10 minut, všichni degustátoři vyjadřují svůj názor verbálně i písemným detailním popisem vlastností vína, a jejich pohled bývá velmi fundovaný a často snad až příliš striktní.

Mezi nejúspěšnější se letos probojovalo vinařství Tomáš Krist, které získalo tři zlaté a dvě stříbrné medaile.

Zlatá medaile:
Rulandské šedé, kabinetní 2013
Rulandské šedé, pozdní sběr 2013
Rulandské modré, rosé kabinetní 2013

Stříbrná medaile:
Sylvánské zelené, pozdní sběr 2013
Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2013

Novinka v prodeji - Kristovy poklady

krist Nová a nejvyšší výběrová řada vín od Tomáše Krista z Milotic obsahuje ty největší poklady z jeho sklepa. Jsou to vína, která mimořádně vyzrála, která zpracovával s výjimečnou péčí a která se mu za to odměnila ziskem medailí z významných světových soutěží vín. Tato vína jsou vyráběna v malých šaržích, a proto je na každé etiketě uvedeno i číslo lahve, abyste věděli, kolikátou zrovna odpíjíte.

Filozofie vína:
Držím v rukou půdu, třu ji v dlaních a cítím její vůni. To je půda, která mi dává bohatou vinici. Roste a já se o ni starám jako o své děti. Každé ráno touto vinicí procházím a obdivuji, jak se třpytí ve slunečním svitu. Hrozny jsou jak perly v zeleném náhrdelníku zasazené do ok stonků v listovém dekoltu. Každý z nás hledá svůj poklad. Já jej našel v této vinici a proto jsem se rozhodl o poklad podělit. Vybral jsem ty nejlepší a nejzralejší hrozny, které jsem pečlivě zpracoval do moštu. Ten v dřevěných pokladnicích nechal zrát do rubínových a zlatých barev s příjemně ovocnou vůní. Pociťte na vlastní oči a jazyk plnou chuť kristových pokladů. Potěšte oko jasným třpytem a leskem tohoto vinného pokladu. Přeji smyslný zážitek Tomáš Krist.

Na etiketě je zobrazen sám Kristus, který podává chudému lidu révu vinnou, aby ji pěstovali ke své obživě. Že to dělali i ke své radosti, to je bonus navíc :-) Pokladem je v tomto případě půda a vinice. Dřevěnou pokladnicí mohou být přeneseně i soudky, ve kterých víno zraje a sílí. Pokladem je pak samotné víno, které ziskem cenných kovů v podobě světových medailí neustále zvyšuje svoji hodnotu.

Žádejte u našich prodejců a obchodních zástupců

Moravská a česká vína potvrdila v roce 2011 vysokou kvalitu na světových soutěžích

krist Rok 2011 přinesl moravským a českým vinařům mnoho významných úspěchů a vyznamenání na zahraničních soutěžích. Hned ze tří z nich se naše vína vrátila s tituly absolutních šampionů, což jen potvrzuje dlouhodobý trend směřování moravských a českých vín do světové špičky. Prezentace tuzemských vín probíhaly za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Seriál prestižních zahraničních soutěží pokračoval v květnu v Londýně na Decanter World Wine Awards. Historických úspěchů zde dosáhla naše červená vína. Z osmnácti přihlášených vzorků červených vín bylo oceněno hned dvanáct. O prvotřídní kvalitě moravských a českých bílých vín se už ve světě ví, ale na to, abychom poráželi Francii, Itálii či Jižní Ameriku také v červených vínech, si budou muset hrdí majitelé vyhlášených vinařských domů celého světa ještě chvíli zvykat. Z celkově přihlášených 118 vzorků získala v Londýně moravská a česká vína 10 stříbrných a 33 bronzových medailí a 40 diplomů. Mezi nejúspěšnější vinaře se zařadili Tomáš Krist s deseti oceněními a Zámecké vinařství Bzenec s devíti cenami.

Rok 2011 se nesporně zapsal do povědomí vinařských odborníků jako velmi úspěšný. Moravští a čeští vinaři navázali na četné úspěchy z minulých let, a dokonce se kvalitativně i kvantitativně v mnohém zlepšili. Úspěšné putování mezinárodními soutěžemi je známkou, že jsou naše vína nejen kvalitní, ale hlavně jedinečná a rozpoznatelná v široké konkurenci nejlepších světových značek.

wineofczechrepublic.cz

Rekordní počet ocenění z Londýna pro červená vína z Moravy

Na prestižní mezinárodní soutěži vín Decanter World Wine Awards, pořádané v Londýně, se prosadil rekordní počet červených vín z České republiky. Hned 12 vzorků z celkového počtu 18 přihlášených červených vín z Moravy získalo některé z ocenění. Svědčí to o rostoucí kvalitě našich červených vín, které si postupně začínají všímat i komisaři na největších mezinárodních soutěžích. Neztratila se však ani naše bílá a růžová vína.

krist Celkem se soutěže Decanter účastnilo 118 vzorků od 27 vinařských firem z České republiky, z nichž plných 26 získalo některé ocenění. Celkem naše vína získala 10 stříbrných medailí, 33 bronzových a 40 diplomů, tedy uspěly více než dvě třetiny přihlášených vzorků.

Bílá vína získala celkem 68 ocenění, rosé 3 a červená vína 12, z toho 2 stříbrné, 6 bronzových a 4 diplomy (Commended wine).

„Je to poprvé, co tolik moravských červených vín uspělo na tak významné zahraniční soutěži, což jasně ukazuje, že i na Moravě dokážeme vyprodukovat špičková červená vína, která mohou směle konkurovat vínům z tradičních vinařských velmocí,“ komentoval úspěch moravských červených vína ing. Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra, které se na účasti našich vín v soutěži organizačně podílelo. Finančně naši účast podpořil Vinařský fond.

Nejúspěšnější z našich vinařů byl Tomáš Krist s deseti oceněními (7 bronzových a 3 diplomy) a Zámecké vinařství Bzenec s devíti cenami (1 stříbrnou, 4 bronzové a 4 diplomy).

Celkem se mezinárodní soutěže vín Decanter 2011 zúčastnilo 12 252 vín (padl loňský rekord 10 983) ze 44 zemí celého světa. Vína hodnotilo 211 prvotřídních degustátorů, z nichž 58 degustátorů má titul MW (Master of Wine).

Úspěch našich vinařů na této soutěži je důležitý zejména z hlediska jejich postavení na britském trhu. Je to také signál pro další naše výrobce červených vín, aby se jimi více prezentovali na mezinárodních soutěžích. Jedině ve vysoce konkurenčním mezinárodním srovnání mohou nejlépe dokázat, že patříme k evropské špičce ve všech druzích vína, žádná nevyjímaje.

Seznam našich oceněných vín:
Muller Thurgau, kabinet ** 2010 ** Bronzová medaile
Palava, vyber z bobuli ** 2010 ** Bronzová medaile
Rulandske sede, pozdni sber Bn 711 ** 2010 ** Bronzová medaile
Ryzlink rynsky, pozdni sber Bn 704 ** 2010 ** Bronzová medaile
Ryzlink rynsky, pozdni sber Bn 705 ** 2010 ** Bronzová medaile
Sylvanske zelene, pozdni sber ** 2010 ** Bronzová medaile
Veltlinske zelene, kabinet ** 2010 ** Bronzová medaile
Frankovka, vyber z bobuli ** 2010 ** Diplom
Rulandske sede, pozdni sber Bn 712 ** 2010 ** Diplom
Tramin cerveny, pozdni sber ** 2010 ** Diplom

wineofczechrepublic.cz

35 moravských a českých vín v 1000 Vins du monde

krist Do prestižní francouzské publikace 1000 Vins du Monde (1000 vín světa) pro rok 2011 se dostalo 35 vín z Moravy a Čech. V publikaci 1000 Vins du Monde mohou milovníci vína hledat nejúžasnější světové vinné skvosty, stejně tak jako v proslulém Michelinském průvodci hledají inspiraci obdivovatelé nejlepší světové gastronomie.

„Moravská a česká vína promlouvají do předních příček nejprestižnějších světových soutěží se stále rostoucí intenzitou, takže jsme trochu očekávali, že se dříve či později objeví i v 1000 Vins du Monde. Ale že to bude hned s pětatřiceti víny, v to snad nedoufal nikdo z nás,“ komentuje vstup moravského a českého vinařství do světové extratřídy Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Komisaře vybírající špičková světová vína do 1000 Vins du Monde nejvíce zaujala vinařství Krist se šesti víny, Baloun (5 vín), Moravské vinařské závody (4 vína) a Víno Mikulov a Bohemia Sekt shodně po třech vínech.

„Velmi dobrá zpráva je, že naši vinaři nebodovali jen v naší silné kategorii bílých suchých vín, ale že dokázali zaujmout i u výběrů z bobulí, ledových a slámových vín a také v kategorii sektů. Ukázalo se tak, že i výrobu speciálních vín mají zvládnutou na nejvyšší světové úrovni,“ přiblížil další detaily Pavel Krška.

Vína v publikaci 1000 Vins du Monde:
Tomáš Krist
- Aurelius pozdní sběr 2009
- Muškát Moravský pozdní sběr 2009
- Pálava výběr z hroznů 2009
- Rulandské bílé pozdní sběr 2009
- Ryzlink rýnský pozdní sběr 2009
- Sylvánské zelené pozdní sběr 2009

wineofczechrepublic.cz

Největší dodavatel Třineckých železáren a tuzemských hutí

Ing. Zdeněk Trojek pije víno z Vinařství Krist

Pan Ing. Zdeněk Trojek je majitelem velmi významné tuzemské společnosti, jejímž hlavní obchodní činností je zpracování ocelových odpadů a barevných kovů. Je vysoce postaveným a zároveň také zanepřázdněným podnikatelem. Ale i ve volné chvilce, kterých není mnoho dostane chuť na sklenku vína odrůdy jako je například Neuburské výběr z hroznů, Chardonnay výběr z hroznů, Rulandské modré výběr z hroznů, Savignon pozdní sběr, které si vybral ze širokého sortimentu vín z Vinařství Krist.. U příležitosti setkání ředitele sekretariátu pana Vladimíra Putina a Ing. Zdeňka Trojka došlo i na ochutnání vína určeného pouze pro pana Romana Abramoviče. Víno je vyjímečné svou vinětou, na které je zobrazen maršál G. K. Žukov.

Moravské víno poprvé absolutním šampionem světové soutěže

Vynikající výsledky i dalších vín z České republiky v Izraeli!

Absolutním mezinárodním šampionem soutěže Terravino Mediterranean International Wine & Spirits Challenge v Izraeli se po třech dnech anonymního hodnocení mezinárodními komisaři ze 14 zemí stala Pálava Private Selection 2007 Výběr z bobulí z Vinselektu Michlovský z Rakvic, která současně získala jednu z 18 Double Gold - velkých zlatých medailí!

terravino terravino

Šampionem mezi bílými víny je Neuburské 2007 Výběr z hroznů Tomáše Krista z Milotic! Skvělou pozici našich vín potvrdilo celkem 8 zlatých medailí (po dvou vinařství Krist, vinařství Václav Ovčáčík a Sedlecká vína - ZD Sedlec u Mikulova, Víno Blatel jednu a Vinselekt Michlovský vedle dvojité zlaté vybojoval ještě jednu zlatou).

Soutěže se s podporou Vinařského fondu a za spolupráce časopisu SOMMELIER a Národního vinařského centra, které zajišťovalo společnou expedici a odbavení soutěžních vzorků, zúčastnilo celkem 15 českých a moravských vinařství s 51 víny. Česká republika patřila mezi 6 zemí, jímž byla udělena cena za nejlepší národní víno, byli jsme po Izraeli druhou nejpočetněji zastoupenou zemí (před Španělskem a Argentinou) a nejúspěšnějším zahraničním účastníkem soutěže.

Izraelské soutěže se účastní vedle prakticky všech domácích izraelských vinařství (celkem 44% soutěžních vzorků) i vína těch nejprestižnějších jmen z celého světa, jejichž výrobci mají buď zájem o vstup na štědrý izraelský trh, nebo mají židovské kořeny, což přivádí do soutěže i slavné značky, které se jiných soutěží neúčastní. V letošním ročníku posuzovali v dokonale klimatizovaných prostorách hotelu Isrotel King Solomon degustátoři 621 soutěžících vín ze 30 zemí a zvláštní komise ve dvou samostatných kategoriích navíc i 85 destilátů a likérů.

terravino terravino

Oficiální výsledky soutěže budou zveřejněny na www.mediterraneaniwc.com a na www.terravino.co.il a na www.e-sommelier.cz v rubrice Mezinárodní soutěže vín.

Na soutěž navazoval dvoudenní Israeli Wine Festival, jehož součástí byla přednáška Dr. Luboše Bárty o historii a současnosti vinařství v České republice, doplněná řízenou degustací sedmi vín. Famózní soutěžní úspěch i velmi dobře přijatý seminář otevřely dveře pro vstup našich vín na izraelský trh.

Miliardář Abramovič pije víno z Milotic

Milotice - Dodat víno některé z českých celebrit se už podařilo spoustě vinařů. Jen málo je ale těch, kteří se mohou pochlubit dodáním vína celebritě světového formátu. Tomáši Kristovi z Milotic se to podařilo.
Autor: Zdeněk Šmýd


chelsea
Roman Abramovič je vlastníkem londýnského fotbalového klubu Chelsea
Autor: Reuters/Eddie Keogh

Jeho úspěch mu zřejmě závidí nejen konkurenti, ale hlavně fotbaloví fanoušci. Jeho víno možná právě nyní popíjí ruský miliardář Roman Abramovič, majitel jednoho z nejbohatších fotbalových klubů na světě, londýnské Chelsea.

„Vyrábíme víno se speciálními vinětami: velká trojka. Jsou to Churchil, Roosvelt a Stalin. Ty dodáváme ruským ambasádám. Obchodní partner si vyžádal ještě jednu podobnou s generálem Žukovem. Právě tohle víno šlo Abramovičovi,“ přiblížil vinař.

krist Viněta je s ohledem na kupujícího i zobrazeného generála v azbuce. Do Ruska jich odešlo celkem sto.

Kdo by si myslel, že miliardář si je všechny uloží do archivu, asi by se mýlil. „Bude ho normálně pít. Je to požitkář. Pokud vím, vozí si například speciální pralinky z Belgie,“ říká Krist. Uvnitř Abramovičových láhví je Rulandské modré pozdní sběr ročník 2005.

K podobnému úspěchu vede podle milotického vinaře dlouhá cesta. Lidé, kteří jsou se světovými celebritami v obchodním kontaktu své potenciální partnery dlouhodobě sledují a až poté je osloví. Ve vinařství podle něj na sebe mnoho pěstitelů krátkodobě upozorní a ne každý si dokáže kvalitu dlouhodobě udržet.

Vinné trhy Pezinok 2007

Do nejprestižnější slovenské tuzemské výstavy jsme přihlásili osm vzorků vín. Výsledky byly doslova ohromující, všech osm soutěžních vín získalo medaile. Uspěla tato vína: Pálava VB 2005 ZM, Sauvignon VH 2005 SM, Rulanda šedá VH 2006 SM, Rulanda bílá PS 2006 BM, Muškát moravský PS 2005 BM, Pálava PS 2006 BM, Dornfelder PS 2006 BM a Alibernet PS 2006 BM.

Valtické vinné trhy 2007

Jedna s nejprestižnějších soutěží ČR se uskutečnila 10. až 13. dubna 2007. Mezi vinaři se říká, že ten, kdo uspěje na VVT, se může řadit mezi celorepublikovou špičku.

Naše víno Rulandské bílé PS 2006 bojovalo o šampióna výstavy. I když jsme hlavní cenu šampióna nezískali, přesto pro nás tato vinařská přehlídka znamenala velký úspěch. Odvezli jsme si celkem 7 cen, a to za vína Rulandské bílé PS 2006 cena Zlatá medaile, Aurelius VH 2006 SM, Sylvánské zelené PS 2006 BM, Pálava VB 2006, Aurelius VB 2006, Rulandské šedé VH 2006 a Tramín červený VB 2006.

Vinařské Litoměřice 2007

Další úspěch zaznamenalo naše vinařství v soutěži VINAŘSKÉ LITOMĚŘICE 2007, která se konala 13. března 2007. Na tuto výstavu jsme přihlásili deset vzorků vín. Hned sedm z nich obdrželo stříbrnou medaili - Aurelius VB 2006, Rulandské šedé VH 2006, Pálava VB 2005, Sauvignon VH 2005, Rulandské bílé PS 2006, Zweigeltrebe VH 2006, Frankovka VH 2006.

GRAND PRIX VINEX 2007

Celkem tři diplomy za Tramín červený VB 2005, Pálavu VB 2005 a Sylvánské zelené PS 2005 jsme získali na březnové soutěži GRAND PRIX VINEX 2007 v Brně. Na přehlídku jsme přihlásili šest vzorků, z toho polovina byla oceněna odborníky. Přejeme si proto, abychom si kvalitu a úroveň našich vín udrželi co nejdéle.

VINUM JUVENALE

První letošní soutěž mladých vín VINUM JUEVALE se konala 21. března 2007 v Brně. Naše vinařství zde zaznamenalo hned několik úspěchů. Získali jsme cenu primátora města Brna za nejlépe hodnocené červené víno, a to Alibernet PS 2006, a cenu hejtmana Jihomoravského kraje za nejlépe hodnocenou kolekci vín. Naše vína tak uspěla v konkurenci více než tisíce vzorků vín z celé České republiky i zahraničí.

Obdrželi jsme také následující ocenění v soutěžích odrůd:
- Zlatá medaile - Tramín červený VH 2006
- Aurelius VB 2006
- Tramín červený VB 2006
- Pálava VB 2006
- André PS 2006
- Alibernet PS 2006

Salon vín 2006-2007

Devět vzorků z našeho vinařství se nominovalo do Salonu vín ČR. V této prestižní vinařské soutěži na začátku března 2007 bylo přihlášeno celkem téměř 350 českých a moravských vín.

Zde jsou naše vína, která se umístila: Sylvánské zelené PS 2005, Rulandské bílé VH 2005 a Ryzlink rýnský ledové 2005.

Je to vůbec poprvé, co se naše vína probojovala do Salonu vín ČR. Bude proto našim cílem, abychom tento úspěch zopakovali i v dalších ročnících.

Mladé víno

Vážení přátelé
v roce 2009 jsme pro Vás připravili kolekci mladých vín tohoto ročníku. Vína se budou uvádět na trh jako „ mladé víno „ a budou k distribuci od úterý 7.11.2009 . Jedná se o vína Modrý Portugal a Müller Thurgau .
Vína budeme dodávat do vinoték, spec.prodejen a gastronomie.

V případě zájmu, prosím kontaktujte naše obch.zástupce, popř. Vaše prodejny s vínem.

Příjemné chvíle s víny přeje
Vinařství Krist Milotice

Prodej burčáku

Vážení přátelé, milovníci dobrého vína.
Jako každým rokem, bude naše firma i v letošním roce mezi prvními distribuovat „ částečně zkvašený hroznový mošt" tzv. Burčák. Nejdříve budou hrozny pocházet z Maďarska z ranních odrůd - Irsai Oliver . V průběhu září pak budou hrozny pocházet z Moravy.

Prodej bude zahájen v průběhu měsíce října (okolo 10 - 15.10. 2009).

V případě zájmu a dalších informací volejte naše zástupce . Přijímáme objednávky dopředu. Nasmlouvané a předem domluvené závozy mají přednost!
A proto nic nenechávejte na poslední chvíli !!!
Rozvoz zajištěn (zdarma, dle objednaného množství), v našich plastových nádobách, popř. do vašich cisteren. Všechny podmínky odběru, cen a závozů jsou na domluvě.
Záloha na plastovou nádobu - 200 kč
Neprodaný burčák vyměníme za čerstvý v určitém množství (max. 20 %).

Vinařství Tomáš Krist Milotice

Doplňování obsahu stránek

Prosíme návštěvníky našich stránek o strpení. Snažíme se doplnit obsah webu tak rychle jak je to jen možné.
Prozatím se nelze registrovat a využívat tak některé funkce webu.

Děkujeme za pochopení.Archiv článků:
12.5.2022 - Panenská sklizeň 2021
31.1.2022 - Pro všechny milovníky vína a hlavně toho archivního!
7.5.2021 - Vinalies Internationales Paris
25.5.2021 - Vinařství Krist opět bodovalo v Paříži, Provence a Monte-Carlu
20.01.2021 - Ledové víno od Krista po 4 letech
04.08.2020 - Rubínový DIAMANT
10.06.2020 - Vína ročníku 2019
28.01.2020 - Solaris se stal absolutním championem
10.10.2019 - 9 hrdinů z Paříže
7.5.2019 - Zcela výjimečná kolekce Champions
17.4.2019 - Vinařství Krist ohromuje svět netradičními odrůdami vín.
15.4.2019 - Víno KLARET
8.4.2019 - Diamantová soutěž
27.6.2018 - Výsledky soutěže nám vyrazily dech
20.3.2018 - Další skvělý výsledek v prestižní mezinárodní soutěži Vinalies Internationales Paris 2018
5.3.2018 - Limitovaná edice vín Jesus
25.5.2017 - Jesus
21.4.2017 - Úspěch na mezinárodní soutěži terroirových vín
7.4.2017 - Bývalá první dáma Livia Klausová v našem vinařství
4.4.2017 - Ženy rozhodly o nejlepších vínech světa.
17.3.2017 - Vinalies v Paříži
13.3.2017 - VINUM JUVENALE 2016
23.3.2016 - Naše úspěchy stále pokračují
15.3.2016 - Vinalies Internationales 2016 - Šampion kategorie růžových vín Zlatá medaile - Rulandské modré výběr z bobulí - 2015 - Rosé
15.3.2016 - Mezinárodní soutěže VINUM JUVENALE
15.3.2016 - FENOMENÁLNÍ úspěch našich vín v MONACU 2016 pod záštitou prince Alberta II
15.3.2016 - Udělování cen Trebbia 2016 kde se pilo víno od Krista.
18.9.2015 - 1000 Vins du Monde (1000 vín světa)
15.1.2015 - Naše víno budou pít i v Indii.
15.4.2014 - Naše Pálava v Maranellu.
14.4.2014 - Bezprecedentní úspěch moravských vín na prestižní soutěži v Monte-Carlu
11.4.2014 - Naši vinaři přivážejí z Paříže 26 medailí
31.8.2012 - Novinka v prodeji - Kristovy poklady
4.1.2012 - Moravská a česká vína potvrdila v roce 2011 vysokou kvalitu na světových soutěžích
23.5.2011 - Rekordní počet ocenění z Londýna pro červená vína z Moravy
24.11.2010 - 35 moravských a českých vín v 1000 Vins du monde
8.8.2008 - Největší dodavatel Třineckých železáren a tuzemských hutí
12.6.2008 - Moravské víno poprvé absolutním šampionem světové soutěže
9.5.2008 - Miliardář Abramovič pije víno z Milotic
24.6.2007 - Vinné trhy Pezinok 2007
15.5.2007 - Valtické vinné trhy 2007
14.4.2007 - Vinařské Litoměřice 2007
5.4.2007 - GRAND PRIX VINEX 2007
23.3.2007 - VINUM JUVENALE
22.1.2007 - Salon vín 2006-2007
30.10.06 - Mladé víno
7.8.06 - Prodej burčáku
18.6.06 - Doplňování obsahu stránek


vrch menu spod menu subspod

    víno klub
cudlik (1K)
webdesign by Maverick-MJ | cookies | cz | en | ru